Fring

Fring Beta 3.35

Twój komunikator, darmowe rozmowy VoIP i Skype w jednym!

Zalety

  • Darmowe rozmowy VoIP
  • Synchronizacja list kontaktów z komunikatorów
  • Możliwość rozmów Skype Out

Wady

  • Ciągłe podłączenie do internetu kosztuje i zużywa baterie

Doskonały
9

Fring to sposób na kontakt ze wszystkimi znajomymi za pośrednictwem jednej aplikacji. Program pozwala czatować z użytkownikami wielu komunikatorów, oraz obsługuje rozmowy internetowe VoIP poprzez usługi Skype i SIP.

Fring jest swego rodzaju telefonem w telefonie. Po wybraniu znajomego z listy kontaktów można wybrać za pomocą jakiego kanału chcemy się z nią porozumieć. To czy do danej osoby możemy napisać, czy zadzwonić, zależy od używanego przez nią komunikatora. Dzięki Fring daje się porozmawiać ze znajomymi używającymi Skype, Yahoo! Messenger, Google Talk, MSN Messenger, AIM, Twitter, oraz innych komunikatorów wykorzystujących protokoły SIP lub Jabber. Doskonałą wiadomością dla polskich użytkowników jest obsługa Gadu-Gadu.

Fring nie posiada najbardziej intuicyjnego interfejsu na świecie, ale jego obsługa nie sprawia problemów. Program wymaga połączenia z siecią WiFi, aby wykonać połączenie głosowe. W przeciwnym wypadku umożliwia jedynie konwersację tekstową. Jeśli korzystamy z SkypeOut lub SIP, za pomocą Fring można również dzwonić na telefony stacjonarne na całym świecie. Jakość rozmów jest bardzo dobra, choć występuje pewne opóźnienie w przekazywaniu głosu. Nie przeszkadza ono w komunikacji, jednak wymaga chwili przyzwyczajenia.

Jeśli chcesz korzystać z telefonii VoIP i komunikatorów na swojej Nokii, Fring to bardzo dobre rozwiązanie. Pomimo kilku wad sprawdza się znakomicie w swojej roli.

Fring

Download

Fring Beta 3.35

Opinie użytkowników o Fring